Studio Obsidian Entertainment ogłosiło, że już 5 listopada wystartuje nowa publiczna beta aktualizacji do Pillars of Eternity, w ramach której gracze na Steamie oraz w Xbox Store będą mogli przetestować tryb turowy. To duże wydarzenie dla fanów klasycznego RPG-a, obchodzącego w tym roku swoje dziesięciolecie.
Fani, którzy lubili eksperymentować z trybem turowym w Pillars of Eternity II: Deadfire, znajdą tu coś znajomego, ale z kluczowymi ulepszeniami, wprowadzonymi dzięki waszym opiniom – napisali twórcy w specjalnym komunikacie.
Tury będą zależne od ogólnej szybkości postaci, co zwiększy znaczenie atrybutów i mechanik w porównaniu do systemu czasu rzeczywistego z aktywną pauzą. Czynności takie jak zmiana broni, picie mikstur czy aktywowanie okien modalnych staną się akcjami darmowymi, choć ograniczonymi na turę do jednej z każdego typu. Tempo starć znacząco wzrośnie, a śmiertelność zostanie zwiększona, by każda walka była bardziej intensywna. Gracze będą mogli dowolnie przełączać się między trybem turowym a klasycznym, zarówno przy rozpoczęciu gry, jak i w jej trakcie.
Beta ma potrwać nieokreślony czas, a
Obsidian zachęca graczy do aktywnego dzielenia się opiniami i raportowania błędów. Studio zaplanuje na tej podstawie dalsze poprawki i przygotuje tryb do pełnej premiery.
Źródło:
Kamil Kleszyk - GRY-OnLine
|
| Klemens
|
| 2025-11-04 11:29:19
|
|
|